Hostel – komfortowy i niedrogi nocleg w centrum miasta

W Krakowie znajdują się niezliczone atrakcje turystyczne. Kościoły, muzea, galerie sztuki, Zamek Królewski na Wawelu, Ogród Zoologiczny, Ogród Botaniczny — to tylko niektóre z nich. W tym mieście każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, niezależnie od zainteresowań płci i wieku.
Nie ma jednak możliwości, aby wszystko obejrzeć w jeden dzień, ponieważ doba jest zbyt krótka, a możliwości fizyczne człowieka ograniczone. Jeśli więc chcemy zwiedzić miast dokładnie, to musimy liczy się z dłuższym pobytem. To niestety trochę kosztuje. Owszem, w Krakowie jest dużo hoteli, jednak nie każdego stać na wynajęcie pokoju na kilka dni. Koszty takie wzrastają jeszcze bardziej, kiedy podróżujemy całą rodziną. Myślę jednak, że jeśli jesteśmy nastawieni na zwiedzanie, to wynajmowanie hotelu nie ma najmniejszego sensu. Wynajmując pokój hotelowy płacimy przecież za to, z czego w rzeczywistości nie korzystamy. Jeśli przyjeżdżamy do miasta po to, aby poznać jego zabytki to raczej niewiele czasu spędzamy w hotelu. Przychodzimy jedynie po to, żeby się umyć i odpocząć, aby kolejnego dnia znowu ruszyć szlakiem zabytków.
Kiedy nie stać nas na pokój hotelowy lub nie mamy ochoty wydawać pieniędzy bez potrzeby, możemy zatrzymać się w krakowskich hostelach. Co prawda musimy liczyć się z nieco gorszymi warunkami i brakiem prywatności, ale do wszystkiego da się przyzwyczaić. Zwłaszcza, że koszty wynajęcia łóżka są bardzo przystępne. Decydując się na hostel musimy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że będziemy dzielić pokój z innymi ludźmi. Konieczne jest również korzystanie ze wspólnych części, ponieważ nie będziemy mieli na wyłączność toalety i prysznica. Jeśli nam to nie przeszkadza, śmiało możemy zamieszkać w hostelu.
Zaoszczędzimy w ten sposób sporo pieniędzy, a przy okazji poznamy nowych ludzi. Warunki hostelowe skłaniają przecież do nawiązywania nowych kontaktów i integracji z innymi mieszkańcami. Często takie znajomości są międzynarodowe i międzykulturowe, ponieważ z takiej formy noclegu często korzystają obcokrajowcy.
Jeśli więc szukamy krótkoterminowego noclegu w Krakowie i nie musimy mieć luksusowych warunków, to z pewnością powinniśmy rozważyć propozycje krakowskich hostelów. Zazwyczaj znajdują się one w centrum miasta, a mimo tego są dużo tańsze od normalnych hoteli.