Ulotki – wykonać samemu czy zlecić drukarni?

Wystarczy ruszyć się z domu aby otrzymać ulotkę i to w zasadzie całą ich masę. Jesteśmy nimi w zasadzie atakowani ze wszystkich stron. Ulotki stanowią dla wielu firm podstawę promocji. Jednak aby ulotka była dobra nie wystarczy ją po prostu stworzy. Powinna ona spełniać pewne założenia. Zdecydowanie zbyt często zdarza się, że tworzone ulotki są nieprzemyślane. Jak powinna wyglądać profesjonalna ulotka?

Przede wszystkim ulotka powinna posiadać coś co w pierwszej kolejności przyciągnie potencjalnego klienta i nakłoni go do tego by nie tylko nie wyrzucił ulotki, ale i lepiej się z nią zapoznał. Powinna być więc ona czytelna. Małe i trudne do przeczytania czcionki działają na niekorzyść reklamującego się. Ulotka powinna być prosta i czytelna, klient nie powinien zastanawiać się co ona prezentuje. Nagłówek, który znajduje się na niej powinien być chwytliwy, tak aby nas przyciągnął i zachęcił do zapoznania się z dalszą treścią i elementami, które się na niej znajdują. Właściwie dobrany nagłówek zaciekawi czytającego oraz w sposób ciekawy przekaże mu co reklamujemy.

Ulotka powinna zmotywować czytającego do tego by skorzystał z naszej oferty Najlepiej by stało się to jak najszybciej, tak by klient się nie rozmyślił. Przydatne może okazać się terminu końcowego, który kończy promocję. Warto badać skuteczność naszych ulotek i cięgle poprawiać ich jakość, tak by przyciągały nowych klientów. Dobrze by podane zostały dane kontaktowe, wśród których znajdziemy stronę internetową czy numer telefonu.

Pamiętajmy, że większość firm korzysta z ulotek więc to nic szczególnego i wyzwanie jest zrobienie oryginalnej ulotki, którą zainteresują się klienci. Dlatego musimy zadbać o to byśmy wyróżniali się spośród innych firm. W pierwszej kolejności należy określić grupę docelową, czyli grupę do której powinna dotrzeć ulotka. Ulotka przeznaczona dla wszystkich w rezultacie nie dotrze do nikogo. Pomóc mogą w tym atrakcyjna oprawa graficzna, układ tekstu oraz rozsądnie dobrane hasło reklamowe. Ulotka nie powinna być przesadnie kolorowa i ozdobiona zdjęciami, to niszczy czytelność.